Sponsorlu Bağlantılar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

9 ay önce
356 kez görüntülendi

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde bir çok insan bankaların kara listesine girmiş durumda. Öncelikle kara liste nedir onu açıklayalım. Bu aslında halk arasında oluşturulmuş bir terimdir ve bankada müşteriler için böyle bir deyim kullanılmaz. Bu bankadaki müşteri bilgilerine göre oluşturulan profil sonucunda çalışmayacak ve kredi notu sıfır olan kişiler için söylenir. Bankadan kredi çekmiş taksitini zamanında ödememiş, kredi kartı alıp ekstrelerini ödemesini yapmamış yada geç ödemiş kişiler zamanla kredi notları düşüşe geçer. Kredi notu sıfır noktasına geldiği zaman kişi kırmızı kalem yemiş olur ve sicili bozuk olduğu için hiç bir banka o kişi ile çalışmak istemez.

Sponsorlu Bağlantılar

Bankalar bu kişiye konut, tüketici, taşıt ve ihtiyaç kredisi çıkarmaz. Bunun sebebi kişinin geçmiş çalışmalarında bankaya olan düzenli ödemeleri yapmaması ve bankanın o kişiye icralık duruma düşürmesi. Yada yapılandırma ile taksitlendirme yapmaları ve onunla bir daha çalışmamak üzere üstüne çizerler.

Bazı bankalar bu kişilere kredi verebilmektedir. Bunlar genelde yeni kurulmuş olan yada Türkiye pazarına yeni giriş yapmış kurumlardır. Örneğin Odeabank gelen müşterilerine kredi notları düşük olsa da kredi kartı vermekte ihtiyaç kredisi çıkarmaktadır.

Devlet tarafından son yapılan çalışmalar ile birlikte yaklaşık ülkemizdeki 1 milyon kişi bankalarla arası kötü durumda. Bu kişilerin sicillerini düzeltmeleri için sicil affı gibi bir fırsat sunulacak ve herkes bundan yararlanabilecek. Eskiden zor durumdayken ödeyemediği borçlar yüzünden başı belaya giren kişilerin kara listede olma durumları temizlenecek. Bu sistem çalışmaya başladığında tüm bireyler ve kurumlar rahatça kredi çekebilecekler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizde Garanti Bankası EFT Hesaba Ne Zaman Geçer, Garanti Bankası EFT İşlem Saatleri ve Garanti Bankası EFT Saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Aydın merkez dedi ki:

    Nejat tütüncüoğlu. 42 yaşındayım. 3000 tl ihtiyacım var. Gecikmeli borç ödedim. Şuan borcum yok bankalara.ayda 150 tl taksitle odeyebilirim.bekar. 65tl yevmiyeyle çalışıyorum. SSK yok. Evlenmek için lazım kredi.tel no..iyi çalışmalar.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık