Balıkçılara Özel Kredi

Sponsorlu Bağlantılar

Bankalar balıkçıların özel kredi seçenekleri sunmaktadır. Balık sezonu yaklaştıkça balıkçıların balık ürünleri için harcadıkları masraflar giderek artmaktadır. Böyle olunca da bankalar balıkçıların finansal ihtiyaçların desteklemek için pek çok girişimde bulunmaktadır. Bankalar ve finansal kurumlar balıktan iyi bir oranda finansal girdi sağlamaktadır. Bunun için Balık borsası bile kurulmuştur. Balıkçıların tekne tamiri masrafları, ağ giderleri , balıkçılıkla ilgili sarf malzeme alımları , işçi alımları gibi pek çok anlamda balıkçılar finans kaynağına ihtiyaç duymaktadırlar.  Balıkçı kredisi alabilmek için gerekli olan koşullar her zaman söylediğimiz gibi temiz bir öz geçmişe sahip olmaktan geçmektedir. Bankalarla olan finansal alışverişleriniz de iyi bir özgeçmişe sahip olmanız gerekmektedir. Kredi notunuz yukarı yönlü olmalıdır. Balıkçı kredileri alım koşulları aşağıdaki gibi olmaktadır.
Su Ürünleri Avcılığı için;

  • Kooperatif üyelik Belgesi
  • Avcılık Ruhsatı
  • Avlanma Tezkeresi
  • Liman Başkanlığından alınan Denize elverişililik Belgesi
Sponsorlu Bağlantılar

Gemi Tasdiknamesi ve Tonalito Belgesi bulunan gerçek ve tüzel kişilere her türlü deniz motoru, balıkçı teknesi tadilatı, balık bulucu cihazlar , balık adam takımı, gemi takip ve elektronik kayıt defteri, cihaz alımı gibi yatırım giderlerinin karşılanması durumunda proforma fatura değerinin % 75 kadar kredi alınabilir. 60 ay vade imkanı da sunulabiliyor.
Su Ürünleri Yetiştiriciliği İçin;

  • Su ürünleri yetiştiricilik Belgesi
  • Su ürünleri kuluçkahane Belgesi
  • ÇKS Su ürünleri Belgesi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ mahalli teşkilatlarına vize ettirilmiş Ruhsat Tezkeresi bulunan su ürünleri yetiştiriciliğinde ; anaç balık, balık kafesi, balık havuzu, yapımı, makine -donanım, ağı, balık havuzu yapımı, makine donanım yapımı, tekne alma, jeneratör gibi yatırım ürünlerini alınmasına yönelik proforma fatura bedelinin % 75 kadar 60 aya kadar vadeli kredi alınabilir.
Tüm Balıkçılar balık sezonu açıldığı zaman bankalarla iyi bir finansal ilişki içinde girerek uygun yatırım imkanı sunarak finansal olarak kendilerini güçlendirebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kredi Çıkartılır başlıklı makalemizde Komisyonla Kredi Çıkartılır, Kredi Çıkaran Firmalar ve Kredi Çıkartan Firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın