Garanti Bankası EFT Saatleri

Sponsorlu Bağlantılar

Garanti Bankası EFT İşlem Saatleri Kaça Kadar Saati Hesaba Ne Zaman Geçer Nasıl Yapılır Ücretsiz Sorgulama
Garanti Bankası müşteri iseniz ve başka bir banka hesabına para aktarmak istiyorsanız EFT yaparak farklı bir hesaba transfer yapabilirsiniz. Eğer Garanti Bankası’ndan yine aynı bankaya ait bir hesaba farklı bir şubeye para gönderecekseniz o zaman Havale yapabilirsiniz. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte artık fazladan ek para ödeyerek daha ileri saatlerde EFT yapma imkanınız var. EFT manuel olarak onaylandığı ve hesaba geçtiği için banka çalışma saatleri içerisinde yapılabiliyor. Günümüze bakacak olursak saatler 09:00-17:15 arası olarak belirlenmiştir. Ancak bu saatlerde yaptığınız EFT’ler aynı gün hesaba geçer. Bunun dışındaki saatlerde yaptığınız göndermeler bir diğer gün ki saatlerde gönderilir.
Yapabileceğiniz yöntemler internet sayfasında web üzerinden, akıllı telefonlardaki mobil uygulamalar ile, size en yakın Garanti Bankası ATM‘leri ve şubeler üzerinden yapılabiliyor.
Örneğin bir kişiye para göndermek istediniz ve Cuma günü mesai saati bitimi olan 17:45 saatinde bunu yolladınız. Karşı tarafa bu para araya hafta sonu girdiği için Pazartesi günü açılış saati olarak 09:00’dan sonra kişiye düşer. Bu yüzden para gönderirken bunu göz önünde bulundurmakta fayda var. İşlemler bankadaki yoğunluğa göre değişkenlik gösterir. Kişi sizden gönderdiğinize dair kanıt isterse işlem dekontu alarak karşı tarafa yollayabilirsiniz. Eğer paranın hemen ulaşmasını istiyorsanız cep bank ile de gönderebilirsiniz. Karşı taraf cep telefonuna gelen kod ile atm’dan parayı çekme imkanına sahip. Bu işlemi kullanma sebepleri ev sahibinize aylık olarak düzenli ödediğiniz kira olabilir, apartman sakinlerinin yöneticinin kararı ile toplanan aidat’ı olabilir yada evinizin elektrik, su, doğal gaz, internet, telefon faturalarını ödemek için kullanabilirsiniz.
EFT ücretleri şube ve atm üzerinde daha yüksek ücretle yapılmaktadır. Bu yüzden internet sayfasından yada telefondan mobil olarak yapmak en ucuz yöntem olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Senetle Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Senetle Borç Para Veren Bankalar, Senetle Borç Veren Yerler ve Senetle Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın