Halkbank EFT Saatleri

Sponsorlu Bağlantılar

Halkbank EFT Saatleri
Eft nedir öncelikle açıklamakta fayda var. EFT bir bankadan başka bir banka kuruma para transferi yapma işlemine denir. Diyelim X bankasının bir şubesinden yine bir X bankasına para göndereceksiniz. Bu işleme Havale denir ve para direkt olarak saniyeler içinde karşı tarafın hesabına geçer. Ama EFT yaptığınız zaman hemen geçmez. EFT X bankasından Y bankasına para gönderildiğinde gerçekleşir. Ve bu işlemin bazı kuralları vardır. Paranın karşı tarafa geçmesi için günler ve saatler vardır. Bunlar bankalara göre değişkenlik göstermektedir.
Halkbank İşlem Saatleri
Halkbankası diğer bankalara göre farklı EFT saati uygulamaktadır. Genelde diğer bankalarda 09:00-17:00 arasında iken bu Halkbank için 08:00-16:30‘dur. Bu yüzden bu saatler içerisinde yapmayı dikkat edin. Eğer paranın karşı tarafa hemen ulaşması gerekiyorsa bu saatler dışında yaparsanız ertesi güne kalabilir. İşlem yaptığınız gün Cuma günü ise araya hafta sonu tatili cumartesi-pazar girerse pazartesi’ye kadar sarkabilir.
Halkbankası yarı kamu-yarı özel bir banka kuruluşudur. Türkiye’nin en eski bankalarındandır. Sürekli olarak kendini geliştirmekte ve yeniliklere ayak uydurmaktadır. Kredi kartı olarak Paraf ile hizmet vermektedir.
EFT işlemlerini İnternet Bankacılığı aracılığıyla, Telefon bankacılığı ile, atm ve banka şubeleri üzerinden rahatça yapabilirsiniz. EFT talimatı verip istediğiniz gün ve saatte karşı tarafa geçmesini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yüksek tutarlarda para transferi yapacaksanız bunu şubenize dilekçe vererek limit arttırma işlemi yapabilirsiniz.
Mobilden yapılan transferlerde daha düşük ücretler kesilmektedir.
Çağrı Merkezi ve Telefon Bankacılığı için 0850 222 0 400 – 444 0 444 numaralarını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın