İkinci El Taşıt Kredisi Alabilme Koşulları

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği taşıt kredisi alırken birince el sıfır araçlara verilen kredi için gerekli evraklarla ikinci el taşıt kredisi çekerken bankaların müşterilerden istediği evraklar farklılık göstermektedir. İkinci el taşıt  kredisi alabilmek için de olsa kesinlikle bankalar tarafından kara listeye girmemiş olmanız. Kredi alabilme koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle size en fazla miktarda parayı , en iyi geri ödeme planını hazırlayan bankayı seçerek taşıt kredisi almaya başlayabilirsiniz.
Banka aracı alan kurum olacağı için aracının yaşının 8 yılı geçmemiş olması gerekir.
Krediyi alacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
Maaş bordrosu bankaya göndermesi gerekir. Belli bir gelir birikimine sahip olması gerekir.
Krediyi veren banka ikinci el araç için mutlaka sizden bir kefil isteyecektir. Birinci el araçlarda bu durum söz konusu değildir.
İkinci el araç alacak olan kişiden banka kredi alabilme koşullarını yerine getirme koşullarını isterken en önemli diğer bir durum ise gelirinin krediyi alabilme koşullarını yerine getirmesidir.
Kişinin Nüfus Cüzdanın aslı ve fotokopisi
Serbest çalışan ise vergi levhası aslı ve fotokopisi
Firma ortağı ise Firmanın kuruluş yılını gösteren belge ve vergi levhası
Gelir Belgesi
Gerekli olan koşullar sağlandıktan sonra bankalar verilen evraklar sonrasında belgeleri genel merkezlerine gönderirler, Bankalar krediyi alacak olan kişi ile ilgili gerekli araştırmayı yaptıktan sonra kimi bir gün içinde kimi bir hafta içinde kredinizi onaylayarak size istediğiniz ve bankanın uygun gördüğü miktarı yollarlar

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Varken Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi Veren Banka ve Kredi Borcu Varken Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın