İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır
İnternet bankacılığı teknolojinin gelişmesi ile artmıştır. Dünyada ve Türkiye’de bilgisayar teknolojileri ve internet erişimi diğer gelişmişler ülkelere göre daha geç gelmiştir. Baktığınız zaman büyük internet girişimlerinin çoğu yabancı yurtdışı kaynaklıdır. Çünkü oralarda teknolojiye, bilgisayara ve girişimlere daha çok önem verilmiş ve daha önce kullanılmaya başlanmıştır.
Şuan da ülkemizde tüm bankaların internet şubeleri bulunmaktadır. Akıllı telefonların ortaya çıkması ve gelişmesi ile birlikte bütün bankalar mobil uygulamalarını yayına almıştır. Bu mobil uygulamalar üzerinden insanlar banka işlemlerini, para transferlerini, hesap kontrollerini rahatça yapabilmekteler.
Peki İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?
Kullandığınız banka şubesine giderek sizde internet şubelerini kullanmak istediğinizi söyleyin. Genelde herkesi hesabı internet kullanıma kapalıdır. Bunun sebebi hesabınızın dolandırıcılar ve hackerlar tarafından ele geçirilmemesi ve usulsuz işlem yapılmaması içindir. Şube üzerinden hesabınızı internet kullanımına açtırdıktan sonra size müşteri numarası ve şifresi vereceklerdir. Bu parola ile masaüstü, laptop gibi bilgisayarlardan ilgili bankanın web sayfasına girerek giriş yapabilirsiniz. Güvenlik önlemi açısından her giriş yapmanız da cep telefonunuza gelen sms şifre ile erişim yapabilirsiniz.
Bunun dışında iOS ve Android uygulamalarını yükleyerek banka işlemlerinizi yapabilirsiniz. Burada genelde telefonunuza özel tanımlama olacağı için her seferinde sms şifre ile uğraşmazsınız. Sadece parola girerek direk girebilirsiniz.
İnternet icadının sağladığı bu kolaylıklar sayesinde bankaya gitmeden para transferi yapabilir, vadeli hesap açabilir, kredi çekebilir hatta bankamatik kartınızı unuttuysanız veya kaybettiyseniz kod ile çekim yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın