Kara Liste Affı 2017 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste Affı 2017 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak Kredi Kartı Yasası Son Dakika Çıkıyor Gelecek mi Çıktımı Yürürlüğe Girecek Merkez Bankası Sorgulama Borcu Kimleri Kapsıyor Yeniden Gündemde
İnsanların bankalarla yapmış oldukları çalışmalar sonucu kişiye özel kredi notları ortaya çıkıyor daha doğrusu oluşuyor. Kredi çekme ve kredi kartı kullanımı gibi ürünler ile yapılan harcamalar sonucunda bunların ödenme tarihine göre yani zamanında ödeyip aksatmayanların kredi notları yüksek olur ve onlar rahatça kredi çekebilirler. Eğer 90 gün boyunca ödemeniz gereken borcu ödemezseniz bankaların kara listesine girersiniz. Ve banka sizin hakkınızda yasal işlem başlatmak için avukatlarını devreye sokuyor. Siz yapılandırma yapıp ödemezseniz icralık olursunuz ve davalık durumlara düşersiniz bu yüzden buna çok dikkat etmeniz gerekiyor.
İşte tüm bu anlattıklarımızı doğru şekilde yapmayıp veya zor durumda oldukları için ödeyemeyen kişiler için bir sicil affı yasası çıkacak. Herkes bu durumdan müzdarip ve durumları düzgün olduğu halde bankalardan acil nakit ihtiyacı için ihtiyaç kredisi, araç almak için taşıt kredisi, ev almak için konut kredisi, iş yerleri için kobi ticari kredi çekemiyorlar. Yada taksitli alışveriş yapma imkanı sağlayan kredi kartlarını alamıyorlar. Halbuki zorlanmadan ödeyebilecek durumda olduklarını kanıtlayan gelir belgelerini bile bankaya sunuyorlar fakat bankadaki kırmızı kalem ortak bilgi havuzunda kişiye atandığı için 5 yıl boyunca düzenli çalışmalar sonucu kara listeden çıkabiliyorsunuz.
Devlet bu kişilerin çağrısını duydu ve sesine kulak verdi. Bankalarla görüşmeler yapıldı ve müjdeli haber kara listeye düşmüş kişilere verildi. 2017 yılı içerisinde milyonlarca kişiye af gelecek ve sicilleri temizlenecek. Yepyeni bir sayfa açmak için çok güzel bir fırsat olacak.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İşsizlere Günlük Devlet Ödeneği 50 TL başlıklı makalemizde Acil Para, İş Garantili İş İmkanları ve İş Kur İş Fırsatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın