Kara Liste Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste Borç Sorgulama Banka Merkez Bankası Kredi Kaydı Kara Liste Sorgulaması Nasıl Yapılır Çıkma Yöntemleri Veren Bankalar TC Kimlikle
Banka şubeleri aracılığı ile kullanmış olduğunuz bazı hizmetler vardır. Kredi Kartları ile taksitli harcamalar, Vade ile geri ödenmek üzeri çekilmiş Krediler, Para biriktirmek ve faiz olması için bankaya yatırılan paralar hepsi çeşitli bankalarda yapılan işlemlerdir. Bu yaptığınız işlemler size aslında artı veya eksi puan kazanmanızda yardımcı olmaktadır. Buda kişiye yüklenen bir sorumluluk gibi düşünebilirsiniz. Eğer siz borcunuzu zamanında ödemezseniz banka size olan güvencesini kaybedip puanınızı düşürür güvenirse arttırır ve size her türlü para veya krediyi vermeye hazırdır. Peki neden Kara Liste‘ye girilir. Buna yol açan olumsuz yapılmaması gereken şeyler nelerdir? Ve sizde bu hakkında bilginiz yok ve Kara Liste Sorgulaması yapmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.
Öncelikle nedir bu Kara Liste?; Türkiye üzerinden Türk veya Yabancı sermayeli Özel veya Devlet kanallı bankalarda açtığınız hesaplar ve kullandığınız hizmetler üzerinden yaptığınız çalışmalar sonucunda eğer ki ödemeleriniz düzenli olmamış ise banka üzerinden eksi not yiyerek kara listeye düşebilirsiniz. Bu aslında hemen olan bir durum değildir. Ufak borçlar yüzünden Kara Liste‘ye düşmezsiniz. Eğer ki kredi kartı veya kredi borcunuzu ödemezseniz ve durum icralık, avukatlık, mahkemelik olursa bu durumda Kara Listeye düşersiniz ve 5 yıl hiç bir banka ile çalışma şansınız olmaz. Çünkü tüm bankalar ortak bir havuz ve bilgi sistemini kullanmakta. X bankasında yaptığınız çalışmalar Z bankasında da görülmekte ve size verilen Kredi Notu tüm finansal kurumlar tarafından görülmektedir. Bu yüzden bir bankayla olan sorununuzu başka bir bankayla çözmeniz imkansızdır.
Kara Liste Borç Sorgulama yapmak için ve listeded çıkmak için bankalara olan borçlarınızı kapatın ve çalışmalarınıza devam edin. Düzenli ödeme yaptığınız takdirde belli bir süre sonra sizde artık olumlu müşteri sınıfına girebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
One Comment

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın