Konut Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin hayalidir ev almak . Konut almak kişinin yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli olan en önemli yaşamsal unsurlardandır. Konut kredisini kimi tasarruf kimi yatırım kimi insansa iş yeri olarak kullanabileceği evleri almak ister. Hemen hemen tüm bankalar konut kredisi alımları için farklı ödeme seçenekleri sunsalar da genellikle aynı prosedürü uygulamak durumundadır. Tüm işlerinin bankalar BDDK onayı ile yapmaktadır. Bankaların kredi alabilme koşulları genellikle aynı kurallar üzerinden olur.
Tüketici satın alacağı konutun yeri, meskeni, merkezi yer mi değil mi, rayiç bedeli gerçekten belirlenen rakam kadar mı ? ileri de kolayca satabilir mi , kiraya verebilir mi? Şehir merkezinde mi ? Günlük ihtiyaçlarını karşılayacak yaşam standartlarını sağlayabiliyor mu? Örneğin kuaför, AVM, Hastane, Çocuk kreşi, spor alanı, çarşıya yakınlığı , otobüs duraklarına yakın mı ? , Televizyon , radyo gibi iletişim araçlarını çekebilecek konum da mı? Güvenlik unsurunu karşılayabiliyor mu? Otopark gibi… bir çok kişinin yaşamını sürdürebileceği ihtiyaçları karşılıyor mu ? Karşılayamıyor mu ? Bunları araştırmak gerek. Konut kişinin dinlenme, barınma , rahatlama alanı. Şu anda bir çok toplu konut yapıyor fakat çok çok uzaklarda şehirle olan tüm iletişimini kesiyor insanların. İnsanlar otobüse binecek otobüs bir saatte gelir . O kadar çok unsur var ki konut alırken dikkat etmeniz gereken.
Konut Kredisi alırken;
Geri ödeme seçenekleri kredi alırken en çok dikkat etmeniz gereken diğer önemli unsur.  Bütün bankaların dolaşıp size en iyi ödeme seçeneği sunan bankaları tercih etmelisiniz. Kredi miktarı arttıkça vade süresi uzamaktadır. Sizin yapacağınız en güzel unsur peşinat miktarını yüksek tutup, taksit miktarını düşük tutmak olacaktır. Kredi miktarı yüksek olunca geri ödemesi de doğal olarak çok uzun zaman almaktadır. Ancak kredi miktarındaki taksit miktarını düşük tutarsanız bu sefer ödeme de zorlanabilir, kredi notun düşebilir , kara listeye düşebilir bir daha bankalardan belli bir süre kredi alamayabilirsiniz. Geri ödeme planını bankanın müşteri temsilcisi ile iyi plan yapmanız gerekmektedir. Ödeyemeyeceğiniz borç altına imzanızı atmayın. En uygun zaman da krediyi çekin. Size en uygun kredi koşullarını veren banka ile anlaşma yoluna gidin.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Hızlı Başvuruyla Kredi Notu Düşüklere Anında Kredi, Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar ve Kredi Notum Düşük Nasıl Alabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın