Kredi Almak İstiyorum Ama Alamıyorum Sigortam Yok

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?, Neden Kredi Alamıyorum? Neden Kredi Çekemiyorum?
Bankalardan kredi çekmek istemenizin bir çok sebebi olabilir. Bazen acil nakde sıkışırız para bulamayız bankadan ihtiyaç kredisi çekmek isteriz. Bazen araba almak isteriz ama biraz eksiğimiz vardır bunu tamamlamak için yada kira ödemek yerine kredi borcu ödeyerek ev sahibi olmak isteriz. Yada iş yeri kuracağız ticari destek kredisine ihtiyacımız olur. Bunun gibi bir çok sebep olabilir. Bunları gerçekleştirmek için çalışan düzenli geliri olan biri için zor olmaz. Ama bir de işi olmayıp sigortası yatmayan kişiler kredi çekmek isteyebilir. Bunun için bazı önemli noktalar var bunlar nelermiş gelin bakalım.

Sponsorlu Bağlantılar
  • Eğer son 6 ay içerisinde adınıza sigorta primi yatmışsa işiniz biraz daha kolay demektir. Çünkü bankalar sizin başvurunuz sonucu kredi talebinize yanıt vermek için incelemeler yaparken 6 ay içinde sigortanız yatmış mı ona bakıyor ve kararını veriyor.
  • Fakat bazen sigortanız yatmış olması da yetmeyebilir. Sonuçta bankaya ödemeleri nakit para ile yapacaksınız sigorta primi ile değil. Bir yerde resmi olarak çalışmıyorsanız bile gelir belgesi temin etmeniz gerek. Bunsuz işlem yapmaları mümkün değil. Sonuçta banka yoldan geçen her kişiye kredi veremez.
  • Bunun dışında çalışmıyor evde yatıyorsunuz ama adınıza kayıtlı tapusu olan eviniz varsa buda iyi bir artı oluyor bu demek oluyor ki kira geliriniz olabilir ve banka teminat olarak sayıyor.
  • Bu ufak şartları taşıyorsanız size kefil olabilecek kredi skoru temiz olan bir kişi de bulursanız bankalar size kredi verebilir. Düzenli müşterileri de banka torpil geçebilir bunu unutmayın.
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sıfır Faizli 5.000 TL Tatil Kredisi başlıklı makalemizde Acil Nakit, Sıfır Faizli Kredi ve Tatil Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın