Kredi Kartı Nakit Çekime Ne Zaman Kapanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi kartları kişilerin meslek grupları, yaşam tarzlarındaki farklılıklar , üye olduğu dernek ve kuruluşlar, yaşam standartları gibi kişilerin gelir durumuma göre kredi kartı türleri farklılık göstermektedir. Kredi kartları limit artırım talebiniz için kredi kartı limit arttırım ve kredi kartı limitini belirleme adlı yazımızı linkimize tıklayarak okuyabilirsiniz.
Bankaların hemen hemen çoğu daha üniversite yıllarında kişilerin erişkin olmaya başlaması ile elimize , evimize ulaşmaya başlıyor. Kredi kartı için kişinin geliri, harcama durumuna göre bankalar bir limit belirlemektedir. Kredi kartı limiti  yapılan düzenli ödemeler neticesinde gerek banka tarafından gerekse müşterinin talimatı doğrultusunda yükseltilebiliyor. Müşteri ne kadar düzenli ödeme yapabilirse banka da diğer kriterleri tamamladığı koşulda düzenli olarak limiti müşteri onayı ile yükseltebilir. Gelirin az olması veya ay sonuna kadar alınan maaşın yetersiz gelmesi sebebi ile kişiler kredi kartı ile taksitli veya tek çekim harcamalar yapmaktadır. Kredi kartı ile bir ay sonra ödeme yapılacağını unutan çoğu tüketici gelirinden giderek daha fazla harcama yaparak borç miktarını artırmaktadır. Böyle olunca ödeme düzensizliği yaşanmakta ve kredi alabilme notunuzu aşağıya doğru çekmektesiniz. Kredi çekebilmek için kredi notu yükseltme adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz miktarda krediyi rahatlıkla çekebilirsiniz.
Banka kredi kartınızda size iki adet limit tanımlanır. Birincisi kredi kartı nakit çekim limiti diğeri ise kredi kartı limiti. Örneğin 5000. TL kredi kartı limiti tanımlanan bir kredi kartına sahipsiniz. Bunun 2500.TL nakit limit diğeri ise taksitli alışverişler için harcanan limittir. Kredi kartından bankanın belirlemiş olduğu limiti aşarak gerekli olan ödemeyi yapmazsanız banka kredi kartınızı otomatik olarak nakit çekime kapatır. Bankadan kredi kartı ile veya banka müşteri temsilcisinden tanımlanan limiti artık çekemezsiniz. 3 ay üst üste asgari ödeme tutarının altında kalmanız ve yeni çıkan kanun gereği borcunuzun % 50 sini üst üste ödeyememeniz doğrultusunda banka kredi kartınıza bir bloke koyar ve kredi kartınız nakit çekime kapanır.
Kredi Kartı Nakit Çekime ne zaman Açılır?
Kredi kartının nakit çekiminde açılmasını istiyorsanız , yapmanız gereken kredi kartı borcunuz ödemektir. Geçmiş aylara ait borçlarınızı ödedikten sonra bankadaki sistemler işler tamamladığı taktirde anında kredi kartı nakit limitiniz nakit çekimine açılır.
Kredi Kartı çıkarma koşullarını linkimize tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İle Harcama Yaparken Biriktiren Hesap başlıklı makalemizde Banka Kredi Kartı Başvuru Kanalları, Birikim Yapan Hesap Nedir ve Kredi Kartı Aidatı Geri Almak İçin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın