Kredi Notu Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Notu Sorgulama Ekranı Notumu Nasıl Öğrenebilirim Merkez Bankası Yükseltme Öğrenme Hesaplama Findeks
Eğer para ihtiyacı duyduysanız bankalarla illaki münasebetiniz olacaktır. Bu ilişkiden olumlu bir sonuç çıkması için ve kişisel profilinizin artı olarak zengin bir profil sergilemesini sağlayan en büyük etken sizin Kredi Notu‘nuz olacaktır. Sitemizde Findeks Kredi Notu Sorgulama işlemleri hakkında geniş ve kapsamlı bir bilgiye ulaşabilirsiniz.
Öncelikle Kredi Puanı(Skoru) Nedir? onu açıklayalım. Bir TC vatandaşı olan kişinin devlet ve özel bankalar yani Türkiye üzerindeki tüm resmi olarak banka unvanı almış finansal kurumlardaki yaptıkları çalışmalar neticesinde kişiye özel olarak oluşan puandır. Kredi notu sizin kredi kartı ödemeleriniz, kredi taksitlerini ödemeniz ve hesabınızdaki bulunan paralar ve farklı kişilerle olan para transferleri ve bir çok daha işlemden sonra ortaya çıkan işlenmiş sayıya denir. Eğer tüm dediklerimiz artı yönde zengin ve düzenli ödeme yapan bir kişi iseniz Kredi Notunuz yüksek olur. Fakat sürekli aksaklıklar ve sorunlar yaşamış iseniz eksi yönde düşüş göstermiş ve güzel bir profil çizmiyorsunuz demektir.
Kredi Notu Sorgulama
Sizin bankalarla olan işlemleriniz sonucu oluşan nota ulaşmak eskiden zordu. Fakat Kredi Kayıt Bürosu bir çok bankanın birleşimi ile kurulmuş olan kurum sayesinde artık sorgulama işlemlerini kolayca evinizden ve cebinizden yapabiliyorsunuz. Televizyon reklamlarında görmüşsünüzdür. Artık Findeks üzerinden TC, İsim ve Telefon bilgilerinizi girerek sorgulama yapabiliyorsunuz bu ekrandan. Teknolojinin gelişmesi ile her şey parmağımızın ucunda adeta.
Eğer sizde bankalardan kredi çekmek istiyorsanız ve notunuzun kaç olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu sayfadan faydalanabilirsiniz. İlk açıldığında tanıtım amaçlı ilk sorgulama ücretsiz olarak yapılıyordu fakat şuan ufak sembolik bir ücret karşılığında yapabiliyorsunuz. Kredi Notunuzu Öğrenmek ve Hesaplamak için Findex‘i gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dolandırıcı ve sahte sayfalara kişisel güvenlik bilgileriniz vermek çok sakıncalı olabilir.
Bankalar eğer sizi riskli güvensiz biri olarak görürse size kredi vermez. Kredi notunuz çok düşük ise kredi çekmeniz zor. Kara listeye girmiş veya kırmızı kalem yemiş iseniz zaten 5 yıl hiç bir banka size kapısını açmaz. Beklemeniz gerekiyor. Ama orta seviyede puanınız varsa kefil ve gelir belgesi ile destekleyerek kredi çekme şansınız var. Yüksek ise zaten bankalar size kredi vermek için kampanyalar yaparak kapılarını sonuna kadar açmış durumda sizlere para vermek için can atıyorlar.
Tüm sorgulama işlemleriniz için kredipara.net adresinden faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın