Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar

Havaların ısınması ile birlikte serin bir ortamda hızlı bir şekilde gitmek isteye Özellikle İstanbul halkı motosikleti tercih etmeye başladı. Motosiklet alan bireyler zamandan ve benzinden tasarruf etmeye başladı. İstanbul trafiğinin çekilmez olduğunu bilen herkes motosiklet alma yönüne doğru gitmektedir. Yaz ayının gelmesi motosiklet alımlarını artırdı.  BMW , Ducati, Harley Davidson, Honda, Kavvasaki, Suziki, Yamaha gibi markalar alımı artırmak adına bankalarla anlaşma yaparak marka türüne göre kredi alabilme koşullarını yumuşattı. Bazı bankalar müşteriye özel faiz oranı belirleyerek motosiklet alımlarını artırdı. Baza markalar ise kendileri kredi vererek motosiklet alımlarını artıma yönüne doğru gittiler. Motosiklet kredisi alırken size en iyi geri ödeme imkanın sunan banka veya finans kuruluşu ile çalışmalısınız. Sadece motosiklet kredisini bankalar değil motosikleti alacağınız firmalarda size uygun ödeme koşullarını sunarak size kredi verebilir.
Bankalar taşıt kredisi verirken ayrı olarak da motosiklet kredisi vermektedirler. Motosiklet kredisi alabilmeniz için minimum kredi miktarı 2000 TL.  oluşmaktadır. Bazı bankalar dışında hemen hemen tüm bankalar motosiklet kredisi vermektedir. Motosiklet kredisi alabilmeniz için motosikletin sıfır mı ikinci el mi olacağını banka müşteri temsilcisine bildirmeniz gerekmektedir. Bankalar gerçek kişiler ve serbest meslek sahipleri için farklı evraklar istemektedir.
Motosiklet Kredisi İçin Gerekli Evraklar
Gerçek Kişilerden istenen Belgeler;

Sponsorlu Bağlantılar
  • Nüfus Cüzdanı ve ehliyetin aslı ve fotokopisi
  • Gelir Belgesi/Maaş bordrosu

Serbest Meslek sahipleri ve işletme sahipleri için; 

  • son yıla ait vergi levhası
  • onaylı bilanço ,
  • gelir tablosu,
  • mizan , imza sirküleri,
  • kuruluş yılı ve en son ortaklık payını gösteren belge,

Finansmana konu olan ürünün proforma faturası
Sıfır km araç için aracın proforma faturası
2. .El Motosiklet için ise aracın ruhsat fotokopisi gerekir.
Banka firma çalışanından maaş bordrosunu antetli kağıt üzerinden isteyebilir.
Kefil ve ek gelir belgesini banka yetkilisine vermeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan EFT Saatleri Kaça Kadar? başlıklı makalemizde Banka EFT Saatleri Kaçta Başlıyor, EFT Kaçla Kaç Arası Yapılabilir ve EFT Saat Kaça Kadar Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın