Sodexo Paraya Çevirme Nakite Çeviren Yerler

Sponsorlu Bağlantılar

Sodexo Paraya Çevirme Nakite Çeviren Bozan Yerler 2017 Nasıl Çeviririm Yemek Kartı Fişi Kuponu Çeki Bozdurma Kırdırma İstanbul İzmir Ankara Nerelerde Kullanabilirim Çevirebilirim
Sodexo kurumsal firmalarda çalışan işçi ve elemanlar için aylık olarak yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için verilen yemek kartıdır. Yemek kartlarının miktarı çalışılan firmaya ve güne değişkenlik gösterir. Örneğin full time aylık olarak çalışan bir kişiye ortalama günlük 12 tl yatırılmaktadır. Tabi bu rakamlar piyasa şartları ve firmaya göre değişkenlik gösterir. Minimum miktar bu şekilde. Bazı yerlerde günlük 14 bazılarında 16 olarak hesaplanır. Bunu da aylık rakama vurduğumuzda 320-400 arası rakamlar yapmaktadır. Çalışan kişi bunu ister 1 günde harcasın ister 30 günde o kişiye kalmış. Tabi ay boyunca yetmesi için insanlar ayarlamak zorunda kalıyorlar. Bir gün pahalı bir şey yedilerse diğer gün ucuz bir şey yiyorlar. Çevredeki yemek yeme yerlerinin fiyatlarına da göre bu değişiyor.
Sodexo dışında Setcard, Multinet ve Ticket kartta kişilere verilebiliyor. Kimisi de bu kartları lokantalarda, büfelerde, restorantlarda yemek yemek yerine market alışverişlerini yapıyorlar. Yani evlerine tüm ihtiyaçlarını alıyorlar. Buradan kendileri, anneleri yada eşleri bunları hazırlıyorlar ve işlerine götürüyorlar. Tabi bunu genelde evli kişiler ev bütçesini ve ekonomisini ayarlamak için yapıyorlar. Bekar insanlar genelde bu şekilde ince hesaplar yapmazlar. Bunun dışında bazı kişilerin oturdukları çevredeki marketlerde bu yemek kartları ile alışveriş yapılamıyor. Bu kişiler de nakite çevirerek alışveriş yapmak istiyor komisyon ile paraya çeviren yerleri araştırıyorlar. Yada acil nakite sıkıştılar sadece yemek kartındaki para var. Bunu bozdurup para olarak kullanmak istiyorlar. Bu noktada biz devreye giriyoruz. Genelde %10 komisyon ile çevrim kırdırma yapılıyor. Yani 300 tl gibi miktarda 30 kesilerek nakit 270 tl olarak veriliyor. Sizde hemen çevirmek için bize müracat edin.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
9 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın