Tefeciler Ne Kadar Faiz Alıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Tefeciler Ne Kadar Faiz Alıyor Tefeci Oranları Hesaplama Aylık Para Nasıl Alınır Çalışır Tefeciden Almak İstiyorum Alan Varmı Tefecilik İspatlanır
İnsanlar tefecilik yapan kişilerden borç alıyorlar. Sonra pişman oluyorlar. Miktarlar kendi aralarında çok değişkenlik gösteriyor. 2500 tl alanda var. 4000 euro alan da. Bu parayı verme karşılığında tefeci genelde 4 misli bir senet imzalatıyor. Örneğin 10.000 tl gibi. Ve tabi size güven vermek amaçlı üstlerine ekstra notlar ekliyorlar. Senet geri ödendiğinde 2.500 tl alınacak diye örneğin. Genelde ödeme güçlüğü çekmemek için insanlar 10 taksite bölüyorlar. Ve aylık olarak örneğin 250 tl ödüyorlar.
Tefeci kendini sağlama almak için kişinin kendisinin annesinin ve babasının ıslak imzalarını alıyor. Tabi tefeciler insan sarrafı olduğu için zor durumda olan kişinin tavırlarından her şeye razı olacağını anlıyor ve dolandırıcılık yapıyor. Kişi de acil ihtiyacı olduğu için okumadan etmeden evraklara imza atıyor ve parasını alıyor. Ama sonu daha kötü olacak haberi yok.
Daha sonrasında aklına takılan kişiler internet üzerinden hukuk forumlarından sorular sorarak kafalarındaki sorulara cevaplar bulmaya çalışıyor. Baktığımız zaman tefeci istese size 10.000 tl ödeyeceksiniz diyebilir çünkü imzanız var siz kabul etmişsiniz. Bunu sizden tahsil edebilir.
Hukuk olarak tefecilik yapmak suçtur. Faizle Para Veren Tefeciler istese sizleri çok zor duruma düşürebilirler. Bu yoldan kurtulmanın yollarını arayanlar kafalarında derin düşünceler içinde sıkıntılı günler geçiriyorlar. İmzaladığınız senet yüzünden icra takibine düşebilirsiniz. Bu yüzden bir şekilde başka yerde borç bularak anaparayı ödeyerek o senedi acilen geri alın. Ve kafanızdan bu dert tasayı yok edin.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Tefeciler Nasıl Para Verir başlıklı makalemizde Acil Para Veren Tefeciler, Acil Tefeci Arıyorum ve Tefeci Nasıl Para Verir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın