Ticari Taşıt Kredisi Ve En Hızlı Ticari Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Sponsorlu Bağlantılar

Taşıt alınırken bankalar alınacak aracın kullanımına göre farklı belgeler istemektedir. Kredi alabilmek koşullarını sağlayabilen kişi veya kurumlara kredi verilebilmektedir. Araç , taşıt kredisi alırken gerçek kişi için araç kredisi için taşıt kredisi alabilme koşullarını okuyabilirsiniz. Taşıt kredisi bir ticari faaliyeti sürdürebilmek adına alınıyorsa doğal olarak Kobi Bankacılığı ticari taşıt kredisindeki banka kanalına başvuru yapabilirsiniz. Kredi alırken taşıtın yaşı , ve krediye alacak olan şahısın kesinlikle kara listeye girmemiş olması gerekmektedir. Kredi notunu yükseltmek için kişinin temiz bir geçmişe sahip olması kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.
Vade oranı ticari araçlar için 60 ay kadardır. Ticari araç kredilerini kobi veya aracın cinsine göre işletme kredileri ile taşıt kredisi alabilirsiniz. % 75 kadar kredi kullanılabilir. Tır , Otobüs , Panelvan, Kamyon , Minibüs gibi araçlar ticari araç kapsamına girmektedir. Ticaret Sanayi ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler taşıt kredisi alabilme ölçütlerini yerine getirdikleri taktirde ticari krediyi alabilme ölçütünü tamamlarlar.
Ticaret Sicil Gazetesi
Son 3 yıla ait bilanço
İmza Sürküleri
Vergi Levhası
Tüzel Kişiler ait bazı belgeler gereklidir.
İş Makineleri için bankalar taşıt kredisi kullandırmazlar. İş makineleri için İşletme Bankacılığına başvurarak gerekli koşular sağlanır ise İşletme Kredisi alabilirsiniz. Ticari krediyi tüm banklar vermektedir. Ancak en iyi geri ödeme imkanı verebilen bankayı seçmekte fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 30.000 TL ye Kadar Esnaf ve Sanatkâra Sıfır Faizli Kredi başlıklı makalemizde 30.000 TL Acil Nakit, 30.000 TL Kadar İş Kurma Fikirleri ve Anında Para hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın