Ziraat Bankası EFT Saatleri

Sponsorlu Bağlantılar

Ziraat Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar Ücretleri Sorgulama Nasıl Yapılır 2017
Türkiye Cumhuriyeti üzerinde insanlara bankacılık işlemleri için destek sağlayan ve devletimizin desteği ile kurulmuş olan bir banka olan Ziraat Bankası bir çok kişi tarafından hizmetinden memnun kalındığı için sürekli olarak tercih edilen bir banka olmuştur. Emekliler genelde maaşlarını buradan almaktadır insanlar trafik cezalarını buradan ödemektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm bankalar gibi Ziraat’te mobil uygulamalarını yayına koymuş ve kullanımı kolay şekilde hizmete sunmuştur. Tüm herkes aynı bankayı kullanmadığı için farklı bir bankaya para transferi yaparken EFT sistemi kullanılmaktadır.
Eğer Siz Ziraat Bankası kullanıyorsunuz fakat parayı göndereceğiniz kişi Garanti Bankası‘nı kullanıyorsa o zaman EFT yaparak para göndermeniz gerekiyor. EFT’nin belirli saatleri vardır. Ve bu saatler her bankada değişkenlik göstermektedir. Sizlere bunun saatlerini verebilmek için bu sayfayı açmış bulunuyoruz. Sabah saat 08:30-17:00 saatleri arasında Ziraat Bankası aracılığı ile karşı tarafa para gönderebilirsiniz. Bu saatler içinde yapılan işlemler aynı gün içerisinde karşı tarafa ulaşır. Bu işlemler sadece çalışma yani iş günlerinde geçerlidir. Cumartesi-Pazar günleri EFT yapılamaz. Yapılır fakat para karşı tarafa Pazartesi sabah mesai saatleri başladıktan sonra geçer. Bunun dışında Resmi Tatiller yada farklı tatiller nedeni ile de bankalar kapalı olduğu ve bu işlemin manuel yapılmasından dolayı işlem gerçekleşmez. Genelde 10-15 dakika içinde para karşıdaki kişiye geçmiş olur.
Eğer tüm bilgiler doğru olduğu halde para yolladığınız hesaba ulaşmamış ise Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi alabilir sorununuzu çözebilirisinz. 444 0 000 arayarak işlem saatinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.
EFT ücretleri ise bankamatik üzerinden yapılırsa 5-6,5 tl arasında ücret alınır şube üzerinden yapılırsa 10 tl ve üzeri mobil yada web internet bankacılığı ile yapılırsa 2,5 tl civarı ücret alınmaktadır. Ücretler ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Eğitim Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Eğitim Kredisi Alım Koşulları, Eğitim Kredisi Veren Bankalar ve En Düşük Faizli Eğitim Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

One Comment

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi, Finans, Yatırım, Banka, Kredi, Kredi Kartı, Para, Döviz, Altın